W miniony weekend na Jeziorze Wigry odbyła się kolejna edycja cyklicznych Regat o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W imprezie wzięło udział 35 dwuosobowych łodzi klasy CADET i 10 jednoosobowych łodzi klasy OPTIMIST. Łącznie dało to liczbę 80 zawodników z 7 klubów z całej Polski.
Zawody od samego początku rozpoczęły się z trudnościami atmosferycznymi. Właściwie tylko drugi dzień pozwolił na sprawne rozgrywanie wyścigów.

Kapryśna pogoda

Pierwszego dnia odbyło się jedynie uroczyste otwarcie regat. Aura, a dokładnie brak wiatru i zapowiadana burza, nie pozwoliła na rozegranie zaplanowanych wyścigów. Drugiego dnia odbyły się po cztery wyścigi w każdej klasie, a – pomimo nadal nieprzewidywalnej pogody i opadów deszczu – można było mówić o sprzyjającym wietrze. Trzeciego dnia deszcz przypieczętował koniec jedynego rozegranego tego dnia wyścigu.
O godzinie 15:00 odbyło się uroczyste zakończenie regat. W wydarzeniu udział wzięli Czesław Renkiewicz, prezydent Miasta Suwałk, Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej, oraz Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.