Na ten rok przypada jubileusz działania stowarzyszenia Aktywni Tak Samo. To organizacja, która prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy Dom Dziennego Pobytu przy ulicy Wojska Polskiego. Na tym jednak zaangażowanie stowarzyszenia nie kończy się – przez 10 lat pracy przeprowadzono wiele ciekawych akcji.
Stowarzyszenie powstało w 2011 roku z inicjatywy młodych ludzi kończących naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Przytorowej. W 2013 roku, po wydzierżawieniu części budynku przy ulicy Wojska Polskiego i wyremontowaniu pomieszczeń, działalność rozpoczął Dom Dziennego Pobytu. Wewnątrz ulokowano kilka pracowni i mieszkania treningowe.

Potrójna okazja

Imprezę zorganizowano z kilku powodów. Pierwszym z nich jest przyznana organizacji w tym roku Włócznia Jaćwingów – nagroda Prezydenta Suwałk. 10. rocznica stała się znakomitym kontekstem do świętowania. Po drugie, po pandemicznej przerwie w końcu podziękowano organizatorom, sponsorom i darczyńcom charytatywnego Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego. Dochód z wydarzenia od kilku lat wspomaga rozwój i wyposażenie Domu Dziennego Pobytu oraz organizację turnusów rehabilitacyjnych.
W czasie imprezy pożegnano także odchodzącą na emeryturę dyrektor Jolantę Łanczkowską – kierującą Domem od samego początku.