Święta to czas spędzany z najbliższą rodziną lub z przyjaciółmi. Wiele osób decyduje się na wyjazdy świąteczne do rodziny mieszkającej w innej części kraju lub na wczasy. W czasie okołoświątecznym nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Apeluje o to KMP w Suwałkach.

Sprawdź

Złodzieje nigdy nie świętują

Wyjazdy na święta mogą zachęcić włamywaczy do działania. Dlatego przed wyjazdem powinno się poprosić zaprzyjaźnionych sąsiadów o zwracanie uwagi na drzwi lub na to, czy nie dzieje się coś niepokojącego typu wejście na skutek fikcyjnej awarii. Można zostawić zapaloną lampę, by ewentualni złodzieje myśleli, że w mieszkaniu stale ktoś przebywa.

http://naszesuwalki.pl/wQUO.html

Trzeba uważać na torebki w trakcie przedświątecznych zakupów

Tłumy w sklepach wielkopowierzchniowych i w sklepikach lokalnych to okazja dla kieszonkowców, którzy potrafią w niezauważalny sposób wejść w posiadanie portfeli z pieniędzmi i dokumentami. W razie kradzieży dokumentów osobistych, zdarzenie od razu należy zgłaszać na policję, by nie doszło do sytuacji, gdy osoba niepowołana podpisze umowę kredytową na dane osobowe ze skradzionych dokumentów. Dowód osobisty trzeba od razu zastrzec, tak samo wszystkie karty kredytowe.

iKxY.jpg