W sobotę 26 marca uchodźcy z Ukrainy pokazali, że doceniają pomoc jaką okazują im Polacy i w ramach podziękowania posprzątali Park Konstytucji 3 Maja. W akcji sprzątania skweru wzięło udział trzydziestu Ukraińców. Grupę wspierał Zarząd Dróg i Zieleni, który na prośbę uchodźców udostępnił im sprzęt potrzebny do sprzątnięcia terenu, taki jak choćby worki. Przed przystąpieniem do działania uchodźcy spytali jednak władze miasta o pozwolenie na działanie, które oczywiście zostało udzielone.

Sprawdź


„Sobotnik”

http://naszesuwalki.pl/CETI.html

Sobotnik – tak na Ukrainie mówi się na czyn społeczny. Znajdując w Suwałkach pomoc od wielu życzliwych ludzi, uchodźcy chcieli odwdzięczyć się za wszystko ocieplając wizerunek miasta. Mieszkańcy miasta na pewno doceniają ten miły i wyjątkowy gest. Teraz niezwykle popularny wśród mieszkańców Suwałk Park Konstytucji 3 Maja cieszy oczy każdego spacerowicza, wokół panuje niezwykły porządek.

yfnf.jpg

Ślepsk Malow ze wsparciem

W czwartek, 15 kwietnia marszałek Artur Kosicki oraz członek zarządu Marek Malinowski wręczyli prezesowi klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki, Wojciechowi Winnikowi symboliczny czek na 400 tysięcy złotych. Ten gest to potwierdzenie deklaracji finansowania drużyny w nadchodzących miesiącach.
Podobnie jak w ubiegłym roku pieniądze trafiły do dwóch klubów: Ślepska Malow Suwałki i Jagielloni Białystok. Marszałek Artur Kosicki podkreślał, że prowadzą one dwie najlepsze drużyny, będące jednocześnie wizytówką regionu, dlatego finansowanie ze środków Województwa Podlaskiego jest naturalnym gestem.

Pandemia a sport

Zarówno Wojciech Winnik, jak i marszałek podkreślali, że środki mają szczególne znaczenie w trudnym dla klubów sportowych okresie pandemii. Wszystkie dyscypliny przeżywają obecnie poważne problemy organizacyjno-finansowe, a takie wsparcie pozwala im nadal się rozwijać. Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki godnie reprezentują województwo na arenie ogólnopolskiej i nie tylko.